Oddział Szpitalny

Oddział Szpitalny

W naszym centrum zainteresowania znajduje się człowiek, dlatego dbamy, aby oferowane przez nas usługi były na najwyższym poziomie. Wykorzystujemy wiedzę wykwalifikowanych specjalistów o wieloletnim doświadczeniu, służącą rozpoznaniu indywidualnych wymagań pacjentów oraz zaspokojeniu ich specyficznych potrzeb. Całodobowa opieka lekarsko-pielęgniarska oferowana w naszym Centrum Medycznym świadczona jest przez Oddział Szpitalny przyjmujący pacjentów na oddziały: chirurgii ogólnej, urologii, ortopedii i traumatologii. Tak bogaty wachlarz usług pozwala na kompleksowe zaspokojenie różnorodnych potrzeb pacjentów a co za tym idzie realizacji naszego priorytetowego celu – pomocy drugiemu człowiekowi.

Oddział Ortopedii i Narządu Ruchu

Oddział Szpitalny przy CM-Klara przygotował dla chorych po zabiegach operacyjnych komfortowo wyposażone, jedno i dwuosobowe pokoje pacjenta. Wszystkie pokoje wyposażone są standardowo w łazienkę z natryskiem i łącze internetowe.

Każdy pacjent po zabiegu operacyjnym otoczony jest całodobową opieką przez doświadczony personel lekarski i pielęgniarski.

Posiłki serwowane są przez znajdującą się w szpitalu restaurację i uwzględniają preferencje żywieniowe pacjenta oraz wymogi związane z dietą.

Dokładamy wszelkich starań aby okres związany z pobytem w Szpitalu był jak najkrótszy, komfortowy i bezstresowy.

W okresie pooperacyjnym zapewniamy chorym opiekę i indywidualne zajęcia z doświadczonym zespołem rehabilitantów i fizjoterapeutów. Pozwala to na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej oraz zmniejsza ból pooperacyjny.

Zabiegi wykonywane w naszym Szpitalu:

1. Artroskopowe leczenie schorzeń i urazów stawów: kolanowego, ramiennego biodrowego i skokowego.
2. Endoprotezoplastyka pierwotna stawów: biodrowego, kolanowego i ramiennego.
3. Endoprotezoplastyka rewizyjna stawów: biodrowego i kolanowego
4. Operacje rekonstrukcyjne w obrębie stopy i stawu skokowego.
5. Operacyjne leczenie nabytych i wrodzonych zniekształceń kończyn (osteotomie).
6. Operacyjne leczenie zaburzeń i braku zrostu kostnego z wykorzystaniem autogennych czynników wzrostu, koncentratu komórek macierzystych ze szpiku kostnego.
7. Operacyjne leczenie pourazowych i pozapalnych ubytków kostnych i wielotkankowych
8. Leczenie pourazowych uszkodzeń tkanek miękkich z wykorzystaniem autogennych czynników wzrostu (PRP).
9. Operacyjne leczenie złamań w obrębie kończyny górnej, dolnej i miednicy.
10. Chirurgia ręki ( zespoły uciskowe nerwów obwodowych, operacje w obrębie ścięgien prostowników i zginaczy, operacje przykurczu Dupuytrena,  tenosynowektomie nadgarstka, artrodezy stawów ręki, operacje zmian guzowatych)

Blok operacyjny

Oddział Szpitalny przy CM-Klara dysponuje trzema nowocześnie wyposażonymi salami operacyjnymi. Na każdej sali znajduje się system nawiewu laminarnego, co umożliwia ochronę pacjenta i pola operacyjnego przed ewentualnymi zakażeniami oraz poprawia komfort pracy całemu zespołowi lekarskiemu i pielęgniarskiemu.

W każdej sali zamontowany jest najnowszy i światowej klasy sprzęt oraz aparatura medyczna, co pozwala na wykonanie prawie każdego zabiegu operacyjnego.

Nowoczesna Centralna Sterylizatornia znajdująca się na bloku operacyjnym pozwala na sterylne przygotowanie sprzętu i narzędzi chirurgicznych.

Wykonujemy zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej oraz urologii i chirurgii naczyń.